Vaše pozice: Čtyřlístek » Havlíčkův Brod 29. 5. 2019: Čtyřlístek vítězem SENI Cupu

Havlíčkův Brod 29. 5. 2019: Čtyřlístek vítězem SENI Cupu

Téměř oslnivý lesk dodala letošnímu SENI Cupu, fotbalovému turnaji zdravotně postižených, účast čtyř patronů – Antonína Panenky, Ladislava Vízka, Horsta Siegla a poprvé i herce a zpěváka Sagvana Tofiho. Letošní, již 14. ročník turnaje, který se hrál jako každý rok v Havlíčkově Brodě na hřišti místního Slovanu, patřil k nejvydařenějším.

Hladkému průběhu turnaje prospělo i zkrácení hrací doby zápasů na 12 minut bez přestávky. Fotbalového klání se zúčastnilo 16 týmů zdravotně postižených ze zařízení sociálních služeb z celé republiky. Turnaj zahájili v půl desáté dopoledne slavnostním výkopem místostarosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl a náměstek kraje Vysočina Pavel Franěk. Jednotlivé týmy se pak utkaly systémem každý s každým ve čtyřech skupinách, jejichž vítězové se pak střetli v semifinále. V prvním porazil Čtyřlístek Ostrava tým Domova Kopretina Černovice 3:0, ve druhém favorizované MSSS Vejprty zdolaly silný Domov u Rybníka Víceměřice 5:3. V utkání o třetí místo nejprve Kopretina podlehla Domovu u Rybníka 2:3 a ve finále pak favorizované Vejprty prohrály s ostravským Čtyřlístkem 3:0. Tým reprezentující ostravský Čtyřlístek - centrum pro osoby se zdravotním postižením, tak překvapivě získal pohár pro vítěze SENI cupu 2019 a s ním i hlavní cenu – návštěvu koňského ranče a hiporehabilitační kurz ve středisku Hiporehabilitace Jupiter v Řevnicích u Prahy. Turnaj zakončila závěrečná exhibice týmu organizátorů turnaje z firmy TZMO Czech republic proti ostravskému vítězi SENI Cupu. Pořadatelský tým posílený o patrony turnaje do něj nastoupil ve slušivých tričkách s nápisem DYCKY BROD! a nakonec vybojoval díky hattricku Ladislava Vízka remízu 4:4, ačkoliv prohrával již 4:0. Nový patron tunaje, Sagvan Tofi, byl celým turnajem velmi překvapen a nadšen: „Je to opravdu vydařená sportovní akce, která pro mě znamenala mimořádně silný zážitek. Rád přijedu příští rok opět.“ Záznam z turnaje, který pořizovala Česká televize, bude odvysílán ve čtvrtek 6. června v pořadu Sport v regionech.

Text: MILOŠ KUČERA